17 Şubat 2019 Pazar

Onaylanan 40 yeni COST aksiyonu ve COST Projelerine Katılım Süreci

19 Kasım 2018 Pazartesi 09:49 tarihinde eklendi | 261 defa okundu

COST (European Cooperation in Science and Technology), ulusal kaynaklarla desteklenmiş araştırma projelerinin Avrupa düzeyinde koordinasyonunu sağlamak ve Avrupa bilim insanlarının ortak çalışmalarını desteklemek amacıyla kurulmuş olan bir organizasyondur.

COST’un misyonu, Avrupalı araştırmacılar arasında etkileşim ve işbirliğini destekleyerek; Avrupa’yı barışçıl amaçlar için bilimsel ve teknik araştırmada güçlendirmektir.
COST ulusal olarak desteklenen araştırma projelerinin yürütücülerinin Avrupa düzeyinde oluşturulmuş ağlara (aksiyonlara) dahil olmalarını sağlamaktadır. COST aksiyonlarının en temel özelliği sabit bir programın olmaması (bottom-up) ve istenirse katılımda bulunulmasıdır (flexible participation).

 

Yeni açılan COST aksiyonları ve COST aksiyonlarına katılım için güncellenen kurallar Ekte sunulmuştur.

Ek 1 İçin Tıklayınız...

Ek 2 İçin Tıklayınız...

http://www.cost.eu/news/get_involve_in_the_40_brand_new_actions_starting_in_spring_2019/  web sayfasından veya Ekteki dokümandan kendi uzmanlık   ve çalışma alanınızdaki   ilgili aksiyonu inceleyip bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Türkiye’den max. 2 MC üyesi bulunmayan aksiyonlara katılım ve uluslararası bir projeye dahil olmak için COST programı iyi bir fırsattır.