19 Ekim 2018 Cuma

Uluslararası COST Projelerine Katılım Kuralları Güncellendi

01 Kasım 2017 Çarşamba 11:09 tarihinde eklendi | 1007 defa okundu

COST (European Cooperation in Science and Technology), ulusal kaynaklarla desteklenmiş araştırma projelerinin Avrupa düzeyinde koordinasyonunu sağlamak ve Avrupa bilim insanlarının ortak çalışmalarını desteklemek amacıyla kurulmuş olan bir organizasyondur.

COST’un misyonu, Avrupalı araştırmacılar arasında etkileşim ve işbirliğini destekleyerek; Avrupa’yı barışçıl amaçlar için bilimsel ve teknik araştırmada güçlendirmektir.
COST ulusal olarak desteklenen araştırma projelerinin yürütücülerinin Avrupa düzeyinde oluşturulmuş ağlara (aksiyonlara) dahil olmalarını sağlamaktadır. COST aksiyonlarının en temel özelliği sabit bir programın olmaması (bottom-up) ve istenirse katılımda bulunulmasıdır (flexible participation).

 

COST programı ve COST aksiyonlarına katılım için güncellenen kurallar Ekte sunulmuştur.

 

http://www.cost.eu/COST_Actions  web sayfasından veya Ekteki dokümandan kendi uzmanlık   ve çalışma alanınızdaki   ilgili aksiyonu inceleyip bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Türkiye’den max. 2 MC üyesi bulunmayan aksiyonlara katılım ve uluslararası bir projeye dahil olmak için COST programı iyi bir fırsattır.

COST Aksiyonlarına Katılım Kuralları için tıklayınız.