Kâtip Çelebi-Newton Fonu Sanayi-Akademi Ortaklığı Programı (Transforming Systems Through Partnerships) Çağrısı Açıldı- Son Başvuru Tarihi: 30 Kasım 2020

Türkiye ve Birleşik Krallık arasındaki bilimsel ve teknolojik iş birliği çerçevesinde, koordinasyonu TÜBİTAK tarafından yürütülen Kâtip Çelebi-Newton Fonu kapsamında, endüstri ve akademi arasındaki stratejik bağlantıların kaliteyi artırması, üniversitelerin mühendislik bölümleri içinde inovasyon ve girişimciliğin teşvik edilmesi ve böylece mezunların istihdam edilebilirliğini arttırarak uygulamaya yönelik araştırma ve yenilik yoluyla ekonomik gelişmeyi hızlandırması amacıyla TÜBİTAK ve Royal Academy of Engineering arasında Sanayi-Akademi Ortaklığı Programı çağrısı açılmıştır.

Çağrı kapsamında yapılan başvurularda Türkiye’de bulunan yükseköğretim kurumu tüm proje önerisinin tek yürütücüsü olup, Türkiye tarafında en az bir özel kuruluş ve Birleşik Krallık tarafında en az bir yükseköğretim kurumu ile iş birliği yapılması zorunludur.

Başvurular 30 Kasım 2020 tarihine kadar Royal Academy of Engineering’e çevrim içi olarak https://grants.raeng.org.uk adresi üzerinden yapılacaktır. TÜBİTAK sisteminde Ana Başvuru Formu yer almamakta olup, Royal Academy of Engineering başvuru sayfasından doldurulacak Ana Başvuru Formu’nun TÜBİTAK PBS (https://uidb-pbs.tubitak.gov.tr/) sistemine yüklenmesi gerekmektedir.

Çağrı kapsamında belirlenen öncelikli alanlar aşağıda yer almaktadır:

* Bilgi ve İletişim Teknolojileri
* Makina İmalat
* Enerji Sektörü
* Otomotiv Sektörü
* Gıda ve Tarım
* Sağlık
Diğer Sektörler

* Madencilik
* İleri Malzeme Teknolojileri
* Kimya 
Royal Academy of Engineering başvuru sayfası için tıklayınız.

Katip Çelebi-Newton Fonu Sanayi-Akademi Ortaklığı Programına, Çağrı başvuru koşulları ve şekline ilişkin detaylı bilgi için tıklayınız.

Yayın Tarihi: 14/10/2020
Okunma Sayısı: 347