15 Kasım 2018 Perşembe

Belarus İkili İşbirliği Projeler i-19 Aralık 2018

02 Kasım 2018 Cuma 13:03 tarihinde eklendi | 43 defa okundu

  TÜBİTAK ile Belarus Cumhuriyet Temel Araştırmalar Vakfı (BRFFR) arasındaki işbirliği çerçevesinde Türk ve Belaruslu bilim insanları arasında ortak projeler desteklenmektir. TÜBİTAK-BRFFR işbirliği projelerine yurtdışı seyahat desteğinin yanısıra Türk tarafına talep edilmesi durumunda TÜBİTAK tarafından ayrıca araştırma desteği de verilebilmektedir. Ortak projeler 2 yılı aşmayacak şekilde düzenlenmelidir. Son başvuru tarihi: 19 Aralık 2018'dir.
Uluslararası Araştırma projeleri destek üst limiti (Burs dahil, Proje Teşvik İkramiyesi (PTİ) ve Kurum hissesi hariç) 720.000 TL’dir.
Makine-teçhizat taleplerinin toplam bütçe ile dengeli olması gözetilir. Altyapı oluşturmaya yönelik olan projeler desteklenmez.
 TÜBİTAK'a yapılacak proje başvurularının elektronik başvuru sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir.
Çağrı ile ilgili ayrıntılı bilgiye http://www.tubitak.gov.tr/tr/kurumsal/uluslararasi/ikili-proje-destekleri/2557/icerik-basvuru-kosullari  adresinden ulaşabilirsiniz.
Söz konusu işbirliği çerçevesinde TÜBİTAK’a proje önermek isteyenler başvurularını uidb-pbs.tubitak.gov.tr adresinden yapabilirler.