24 Ekim 2017 Salı

Macaristan İkili İşbirliği Projeleri- 16 Ekim 2017

18 Ekim 2017 Çarşamba 15:01 tarihinde eklendi | 62 defa okundu

Türkiye ile Macaristan arasında bilim ve teknoloji alanlarında işbirliğinin geliştirilmesini desteklemek amacıyla oluşturulan ve 2009 yılından itibaren yürütülen 2522-TÜBİTAK ve Macaristan Araştırma ve Teknoloji Ulusal Ofisi (NRDIO) İkili İşbirliği Programı kapsamında açılan çağrılarla iki ülke arasında bilim ve teknoloji alanında sürdürülebilir ortaklıkların kurulması hedeflenmektedir.

Çağrı kapanış tarihi: 16 Ekim 2017

İşbirliği araştırma alanları:

  • Sağlık Bilimleri
  • Bilgi ve İletişim Teknolojileri
  • Çevre Yönetimi ve Politikası

Bütçe üst limiti Türkiye’den başvuran araştırmacılar için TÜBİTAK tarafından proje başına 360.000 TL'dir.

Türkiye'deki araştırmacıların başvurularını TÜBİTAK'ın elektronik başvuru sistemi olan http://uidb-pbs.tubitak.gov.tr/ adresinden yapacaklardır. Sistemden elde edilecek İngilizce ortak başvuru formunun en fazla 30 sayfa olacak şekilde doldurularak diğer gerekli belgelerle birlikte 16 Ekim 2017 tarihine kadar sisteme yüklenmesi ve başvurunun onaylanması; ıslak imzalı olarak iletilmesi gereken belgelerin ise en geç 31 Ekim 2017 tarihine kadar TÜBİTAK’a ulaşacak şekilde posta ile iletilmesi  gerekmektedir.

Macaristan’taki araştırmacıların da başvurularını http://uidb-pbs.tubitak.gov.tr/ adresinde yer alan İngilizce başvuru sistemi üzerinden gerçekleştirmesi beklenmektedir. Macar proje ekibinin de yine İngilizce hazırlanan “Ortak Başvuru Formu”nu sistemlerine yüklemeleri gerekmektedir.

Detay bilgiye http://tubitak.gov.tr/tr/kurumsal/uluslararasi/ikili-proje-destekleri/2522/icerik-2522-macaristan-arastirma-ve-teknoloji-ulusal-ofis-nrdi-ile-ikili-isbirligi-programi den ulaşılabilmektedir.