15 Kasım 2018 Perşembe

Slovenya İkili İşbirliği Projeleri- 19 Aralık 2018

02 Kasım 2018 Cuma 13:11 tarihinde eklendi | 123 defa okundu

 Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ile ARSS (Slovenya) arasında ortak araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) projeleri desteklenecektir.Son başvuru tarihi 19 Aralık 2018'dir.

 Çağrı ile ilgili ayrıntılı bilgiye http://www.tubitak.gov.tr/tr/kurumsal/uluslararasi/ikili-proje-destekleri/2508/icerik-basvuru-kosullari  adresinden ulaşabilirsiniz.

 Ortak araştırma projesi önermek isteyen Türk bilim insanlarının projeyi birlikte gerçekleştirecekleri bir Sloven araştırma kuruluşunda çalışan araştırmacı(lar) ile “proje ortağı” olarak anlaşmaları gerekmektedir.

 Türkiye’deki proje ortaklarının proje öneri formunu doldurarak incelenmek üzere TÜBİTAK’a, Sloven proje ortaklarının ise ARRS’den temin edecekleri proje öneri formunu doldurarak ARRS’ye teslim etmeleri gerekmektedir. Tek taraflı başvurular kabul edilmemektedir.

 Ortak projeler 3 yılı aşmayacak şekilde düzenlenmelidir. Projeler bilim insanı ve bilgi değişimi yoluyla uygulanmaktadır. Bir proje kapsamında tek tarafa yapılan seyahatlerin süresi yılda 60 günü geçmeyecektir.

 Söz konusu işbirliği çerçevesinde TÜBİTAK’a proje önermek isteyenler başvurularını uidb-pbs.tubitak.gov.tr adresinden yapabilirler.