24 Kasım 2017 Cuma

TÜBİTAK Bilim ve Toplum Projeleri (4004) Son Başvuru Tarihi-22 Ocak 2018

17 Ekim 2017 Salı 12:00 tarihinde eklendi | 106 defa okundu

TÜBİTAK Bilim Toplum projelerinin '4004-Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları' ve  '4005-Bilim ve Toplum Yenilikçi Eğitim Uygulamaları' yeni açılan projelerine başvuru 22 Ocak 2018 tarihinde sona erecektir.

Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Çağrısı, bilginin topluma anlaşılır bir biçimde aktarılmasını, bunu yaparken de bilginin mümkün olduğunca görselleştirilerek, etkileşimli uygulamalarla desteklenmesini amaçlar. Projelerde katılımcılara, olabildiğince fazla bilgi aktarılması değil, basit bilimsel olguları fark etmeleri sağlanarak, merak duygularının, araştırma, sorgulama ve öğrenme isteklerinin tetiklenmesi önem arz etmektedir.

Başvuru, http://bilimtoplum-pbs.tubitak.gov.tr adresinden ARBİS bilgileri ile giriş yapılarak çevrimiçi yapılacaktır. ARBİS hesabınız yoksahttp://arbis.tubitak.gov.tr adresine girerek oluşturabilirsiniz.

Başvuru yapacağınız programa ilişkin güncel “Başvuru Formu”nun doldurularak elektronik başvuru sistemine yüklenmesi gerekmektedir.Başvurunun bilimsel değerlendirmeye alınabilmesi için, Arial 9 yazı tipinde hazırlanması ve toplamda 20 sayfayı geçmemesi gerekmektedir. Ayrıca, sisteme yüklenecek her bir dosyanın büyüklüğünün 20 MB’ı geçmemesi gerekmektedir.

 4004 Kodlu Çağrı Programı başvuru süreci ve belgeleri:

http://www.tubitak.gov.tr/tr/destekler/bilim-ve-toplum/ulusal-destek-programlari/icerik-4004-doga-egitimi-ve-bilim-okullari

 

 Çağrı metni için tıklayınız.